Comisia Europeană propune telemunca o zi pe săptămână pentru economisirea energiei în UE

Telemunca
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 17 apr. 2026, 13:45
Comisia Europeană intenționează să propună introducerea telemuncii o zi pe săptămână ca măsură de economisire a energiei, în contextul incertitudinilor legate de aprovizionarea cu combustibili, generate de conflictul din Orientul Mijlociu. Potrivit agenției EFE, aceste recomandări nu vor avea caracter obligatoriu, ci vor servi drept orientări pentru statele membre ale UE.
Citește și
- 10:34Majorare infimă a salariului minim în plin val de scumpiri. Angajatorii, loviți de taxe mai mari
- 10:01Transportul public din Alba Iulia, blocat după protestul șoferilor care își cer salariile restante
- 09:33Topul pensionarilor săraci, în România. Moldova este „lider”. Câți români sunt obligați să „se descurce” cu 1.300 de lei pe lună
- 19:51Tomac pune condiții. Când și în ce condiții va crește pensiile?
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News

























