Piața de capital· 1 min citire

Ford recheamă în service peste 300 de mii de mașini

2018-Ford-Edge-08

2018-Ford-Edge-08

Scris de Razvan Ilie Publicat: 24 sept. 2019, 08:31

Compania Ford a decis chemarea în service a peste 320.000 de maşini, din cauza unei defecţiuni care poate provoca incendii.

 Gigantul auto american recheamă în service 322.000 de maşini Mondeo, S-Max şi Galaxy, fabricate în intervalul 13 februarie 2014 - 11 februarie 2019.Peste 100 de mii de mașini cu probleme au fost înmatriculate în Germania.Decizia a fost luată pentru remedierea unei probleme la sistemul de alimentare cu electricitate, care poate cauza incendii.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News

Mai multe știri din Piața de capital