Piața de capital· 1 min citire

România se întoarce la cantina săracilor

cantina5-1485265564

cantina5-1485265564

Realitatea Financiara
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 8 sept. 2018, 12:59

Un magazin din București oferă gratuit mancare oamenilor străzii, și nu numai, ca în timpul marii crize economice, când ”cantina” săracilor era la mare căutarePungile cu alimente au fost pregătite de cu seară, iar în dreptul lor a fost scris "Dacă ți-e foame". Astfel, oricine trece prin zonă și are nevoie să mănânce poate lua alimentele, potrivit site-ului stiridiaspora.ro.Magazinul se află în zona "Câmpineanu", de lângă Universitatea din București.Iată mesajul care însoțește mâncarea: ”Dacă ți-e foame”

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News

Mai multe știri din Piața de capital