EXCLUSIV Realitatea PLUS: Cele trei nume pe care le pun liberalii pe masa președintelui Iohannis

EXCLUSIV Realitatea PLUS: Cele trei nume pe care le pun liberalii pe masa președintelui Iohannis
Liberalii merg la Cotroceni cu trei nume de premier
Liberalii merg la Cotroceni cu trei nume de premier. Nicolae Ciucă ar fi favorit pentru a prelua funcția de premier, nume care nu ar fi agreat în totalitate de fostul premier Ludovic Orban.
Lista cu cele trei nume pe care le vor prezenta liberalii pentru a prelua funcția de prim-ministru: ministrul Apărării - premierul interimar Nicolae Ciucă, ministrul de Finanțe - Florin Cîțu și ministrul Fondurilor Europene - Marcel Boloș, conform unor surse Realitatea PLUS.
Conducerea PNL va avea miercuri seara o întâlnire cu președintele Klaus Iohannis, căruia îi vor prezenta cele trei nume. Înainte de această întâlnire, însă, Klaus Iohannis va avea o întâlnire cu Nicolae Ciucă, cel pe care l-ar prefera pentru această funcție, conform unor surse.
Citește și:
- 08:52 - Zi decisivă pentru economie: INS publică noile date despre inflație și PIB
- 20:16 - Bolojan a plecat, Bursa a explodat! BVB a atins un nou maxim istoric
- 17:56 - Dobânzile la care se împrumută statul au început să scadă semnificativ
- 09:10 - Curtea de Conturi Europeană: transparența fondurilor post-pandemie ale UE este insuficientă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News














