Inflația lovește puternic: tot mai mulți români reduc cheltuielile esențiale. Ce spun românii

Inflație în creștere
Scris deStoica Marian
Publicat23 iun. 2026, 07:56
Sursărealitatea.net
Românii se simt tot mai îngreunați din cauza inflației. Lipsa banilor îi face să reducă tot mai mult din lucrurile necesare unui trai decent, întrucât abia reușesc să își plătească facturile. Guvernul Bolojan este tras la răspundere de românii care abia mai au din ce trăi.
Citește și
- 09:05Spitalele, în pragul grevei generale: operațiile și consultațiile ar putea fi suspendate pe termen nelimitat
- 07:53Analiză Daniel Udrescu: Inerția venitului și iluzia armonizării. De ce practica fiscală devorează teoria economică
- 07:36Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru: Fostul avocat al lui Donald Trump interviu bombă pentru Realitatea PLUS
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News

























