Zeci de benzinării din țară au rămas temporar fără motorină standard: care este motivul

Benzinării fără motorină standard
Scris deRealitatea Financiara
Publicat24 apr. 2026, 08:06
Sursărealitatea.net
Zeci de benzinării din cadrul unei mari companii din România au rămas fără motorină standard! Stațiile nu au mai făcut față la cererea foarte mare, apărută pe fondul unei ieftiniri a carburanților. Potrivit surselor citate de Realitatea PLUS, sunt afectate în jur de 60 de puncte din întreaga țară.
Citește și
- 18:48Rabla 2026: Schimbări majore și reguli noi pentru persoanele fizice
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
- 16:09Focarele de variolă ovină blochează exporturile României. Experții europeni vin să verifice situația din teren
- 14:48România a primit 2,25 miliarde de euro din PNRR. Nazare: „Este o veste bună, dar și un semnal că banii europeni vin când reformele sunt duse la capăt”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News

























