Zamfirescu: „Pe vremea lui Ceaușescu făceam coadă la benzină. Erau cozi de câte o zi jumătate” - VIDEO

Florin Zamfirescu
Scris deRealitatea Financiara
Publicat6 apr. 2026, 10:46
Sursărealitatea.net
Florin Zamfirescu a povestit în exclusivitate pentru Realitatea PLUS, la Culisele Statului Paralel, despre restricțiile dure pe care le-a impus Ceaușescu la ultima criză de carburanți. Actorul a spus că, alături de alți colegi, făceau cu rândul la cozile kilometrice de la pompă.
Citește și
- 08:03Pensionarii care ar putea primi mai mulți bani din 2027. Pragul CASS ar urma să fie schimbat
- 22:12AUR vine cu soluții pentru eliminarea unei piedici legislative care blochează antreprenorii români
- 17:26O casă la țară a ajuns să coste cât o mașină. Sub 10.000 de euro pentru o proprietate cu teren generos
- 16:23Taxe mai mari de la 1 iulie. Noua majorare a salariului minim, anulată de impozitele pe muncă
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























