Zamfirescu: „Pe vremea lui Ceaușescu făceam coadă la benzină. Erau cozi de câte o zi jumătate” - VIDEO

Florin Zamfirescu
Scris deRealitatea Financiara
Publicat6 apr. 2026, 10:46
Sursărealitatea.net
Florin Zamfirescu a povestit în exclusivitate pentru Realitatea PLUS, la Culisele Statului Paralel, despre restricțiile dure pe care le-a impus Ceaușescu la ultima criză de carburanți. Actorul a spus că, alături de alți colegi, făceau cu rândul la cozile kilometrice de la pompă.
Citește și
- 09:15Facturi mai mari la apă de la 1 iulie. Românii din mai multe județe vor scoate bani în plus din buzunar
- 08:40Prețul carburanților ar putea crește de la 1 iulie. Benzina și motorina riscă să se apropie de 10 lei pe litru
- 08:40ȘOC pe piața tech! Apple scumpește MacBook și iPad după explozia costurilor la memorii: „Nu am mai văzut niciodată așa ceva”
- 08:03Pensionarii care ar putea primi mai mulți bani din 2027. Pragul CASS ar urma să fie schimbat
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























