Scumpirea călătoriilor cu metroul, amânată cu două luni. Ce propuneri face ministrul interimar al Transporturilor

Cartelă de metrou cu 10 călătorii
Scris de Emanuel Focșan Publicat: 28 apr. 2026, 12:16
Ministrul interimar al Transporturilor a blocat, temporar, scumpirea călătoriei cu metroul, amânând cu două luni termenul de 1 mai, impus în ordinul semnat înainte de demisie de fostul ministru PSD. În acest timp, Radu Miruță cere conducerii Metrorex un plan clar de reducere a cheltuielilor.
Citește și
- 09:32Facturi tot mai mari, venituri prea mici. Românii nu mai rezistă și ajung să facă sacrificii uriașe - VIDEO
- 09:30Economiștii avertizează că România riscă să intre în recesiune. Experții vorbesc despre o criză profundă
- 16:00Bolojan se laudă că a scăzut deficitul bugetar și vorbește despre „corecția necesară” a finanțelor statului
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























