Noi NEGOCIERI la Ministerul Muncii pe Legea salarizării: tensiunii sociale uriașe

Dragoș Pîslaru
Scris deRealitatea Financiara
Publicat4 iun. 2026, 09:25
SursăRealitatea PLUS
Joi dimineață a începe o nouă rundă de negocieri pe Legea salarizării. La Ministerul Muncii ajung reprezentanții administrației locale. Consultările vin în plin val de proteste. Românii sunt nemultumiți de faptul că veniturile lor scad drastic în timp ce demnitarii urmează să primească bani în plus.
Citește și
- 15:04Interviu EXCLUSIV Realitatea PLUS: Ana Maria Păcuraru, față în față cu ambasadorul SUA, Darryl Nirenberg
- 14:24Veniturile gospodăriilor au crescut în 2025, însă educația primește doar 0,6% din buget
- 14:11Comisia Europeană a concluzionat că România nu este pregătită să adopte moneda euro
- 14:09România produce mai multă energie verde și exportă mai mult în 2026
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























