Avertisment sumbru al unui gigant petrolier: Va fi criză în Europa, dacă Strâmtoarea Ormuz nu va fi deblocată

Sondă de petrol
Scris deRealitatea Financiara
Publicat26 apr. 2026, 08:38
SursăRealitatea PLUS
Avertisment sumbru lansat de la un gigant petrolier, în contextul crizei mondiale a combustibililor. Directorul unei companii franceze susține că Europa se va confrunta cu o penurie, la fel ca în unele țări asiatice, dacă Strâmtoarea Ormuz nu va fi deblocată în cel mult trei luni.
Citește și
- 22:12AUR vine cu soluții pentru eliminarea unei piedici legislative care blochează antreprenorii români
- 17:26O casă la țară a ajuns să coste cât o mașină. Sub 10.000 de euro pentru o proprietate cu teren generos
- 16:23Taxe mai mari de la 1 iulie. Noua majorare a salariului minim, anulată de impozitele pe muncă
- 13:21Băncile atacă dur Consiliul Concurenței în scandalul ROBOR: „afectează credibilitatea statului român”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























