Piața de capital· 1 min citire

Demisie la vârful ANAF

anaf

anaf

Scris de Iulian Budusan Publicat: 29 mar. 2019, 11:00

În data de 15 martie, a fost înregistrată, la Cabinetul premierului Viorica Dăncilă, o cerere de demisie semnată de către vicepreședintele ANAF, Alexandru Drăghici. Între timp, joi, în Moniorul Oficial a fost publicată decizia de eliberare din funcție, la cerere.El era responsabil cu activitatea de colectare a veniturilor bugetare. A mai avut și alte funcții în ANAF, conform CV-ului, precum șef adjunct la  Direcția Generală Regională a Finanțelor Publice București, Administrația Sector 3 și 4 a Finanțelor Publice și director general la Direcția de Mari Contribuabili.A mai ocupat funcția de Director General - Direcția Generală Economică la Primăria Municipiului București.În perioada 2002-2004 a fost consilier superior la ANAF Teleorman, ocupându-se de zona inspecțiilor fiscale, iar înainte de asta a ocupat funcția de inspector de specialitate la Administrația Financiara Roșiori de Vede, Teleorman.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News

Mai multe știri din Piața de capital