Metroul s-ar putea scumpi cu până la 50%: abonamentul lunar ajunge la 140 de lei. Cum arată celelalte prețuri

Cartelă de metrou cu 10 călătorii
Scris de Emanuel Focșan Publicat: 6 apr. 2026, 17:33
Călătoriile cu metroul ar putea deveni mult mai scumpe începând cu 1 mai, dacă propunerea Metrorex va fi aprobată. Vorbim despre majorări între 40% și 50%, în funcție de tipul de abonament sau cartelă folosită.
Citește și
- 11:50FMI: Prețurile la energie și materii prime au început să scadă după acordul SUA-Iran, însă normalizarea va dura
- 11:42ANOFM reamintește: angajatorii care încadrează elevi și studenți pe perioada vacanței pot primi un sprijin financiar
- 11:07Pensionarii, împinși spre datorii după guvernarea Bolojan. Seniorii pierd bani în lipsa indexării
- 11:04Autostrada A0 Nord ar putea fi gata cu șase luni mai devreme. Lotul 1 a depășit 63% execuție
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























