Centralele de apartament vor fi INTERZISE! Ce se întâmplă cu cei care au deja acest sistem de încălzire - Anunțul ministrului Mediului

Centralele de apartament vor fi INTERZISE! Ce se întâmplă cu cei care au deja acest sistem de încălzire - Anunțul ministrului Mediului
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 12 dec. 2021, 15:21
Românii nu vor mai putea să își monteze centrale de apartament. Ministrul Mediului, Tanczos Barna, susține că atât primăriile, cât și cetățenii trebuie să facă eforturi pentru un aer mai curat, iar prin centralele de bloc s-ar reduce din poluare.
Citește și
- 10:0768.000 de gospodării din Franța, fără electricitate din cauza caniculei. Revenirea la normal, așteptată cel mai devreme seara
- 11:33România și alte 11 state UE cer fonduri suplimentare pentru tranziția către energia verde
- 08:46Valurile de căldură pun la încercare rețeaua electrică a Europei. Țările expuse riscului de pene de curent
- 22:38România exportă mai mult curent, dar este tot mai dependentă. Expert: „Diferența dintre sloganuri și realitate este uriașă”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























