BOGDAN IVAN: ”DACĂ NU REDESCHIDEM CENTRALELE PE CĂRBUNE, LA IARNĂ RISCĂM SĂ INTRĂM ÎN BLACKOUT”

BOGDAN IVAN: ”DACĂ NU REDESCHIDEM CENTRALELE PE CĂRBUNE, LA IARNĂ RISCĂM SĂ INTRĂM ÎN BLACKOUT”
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 2 oct. 2025, 10:26
Ministrul Energiei trage un semnal de alarmă vizavi de închiderea pe bandă rulantă a centralelor pe crăbune
Citește și
- 10:0768.000 de gospodării din Franța, fără electricitate din cauza caniculei. Revenirea la normal, așteptată cel mai devreme seara
- 11:33România și alte 11 state UE cer fonduri suplimentare pentru tranziția către energia verde
- 08:46Valurile de căldură pun la încercare rețeaua electrică a Europei. Țările expuse riscului de pene de curent
- 22:38România exportă mai mult curent, dar este tot mai dependentă. Expert: „Diferența dintre sloganuri și realitate este uriașă”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























