Minerii de la Lupeni s-au blocat în subteran, nemulțumiți de prelungirea contractelor doar pe 4 luni. Protestul s-a încheiat după discuții cu conducerea

Minerii de la mina Lupeni s-au blocat în subteran
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 1 apr. 2026, 10:43
Mai mulți mineri de la mina Lupeini, angajați pe perioadă determinată, s-au blocat în subteran în noaptea de marți spre miercuri, în semn de protest față de decizia condeucerii de a le prelungi contractele de muncă doar cu patru luni. Incidentul a avut loc la schimbul IV, potrivit Radio România.
Citește și
- 14:58Realitatea Medicală, cu Nicole Păcuraru. De luni până vineri, în Matinalul Realitatea Plus – VIDEO
- 21:10Ana Maria Păcuraru, invitată la conferința de la Washington. Șeful companiei principale de gaz din SUA, la Realitatea PLUS
- 21:11Ana Maria Păcuraru, membră a Overseas Press Club of America - recunoaștere internațională pentru jurnalismul românesc
- 16:07Miza întrunirii Consiliului Nord-Atlantic de azi pentru țara noastră. Ana Maria Păcuraru: „România devine stat de primă linie”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News
























