Fermierii şi legumicultorii din Dolj, întâlnire cu ministru Agriculturii
25 nov. 2020, 09:05

Fermierii şi legumicultorii din Dolj, întâlnire cu ministru Agriculturii
Articol scris de Scris de Ionut Jifcu
Pleniţa, Poiana Mare, Călăraşi, Dăbuleni şi din zona Segarcea
Ministrul Agriculturii, Adrian Oros, va face, astăzi, o vizită în judeţul Dolj.
Ministrul va participa la mai multe întâlniri cu fermierii şi legumicultorii din comunele Pleniţa, Poiana Mare, Călăraşi, Dăbuleni şi din zona Segarcea.Alături de ministrul Oros vor participa la întâlnirea cu fermierii doljeni președintele PNL Dolj – Stoica Ștefan, Ministrul Apărării Naționale – Ciucă Nicolae , Ministrul Tineretului și Sportului – Stroe Ionuț , deputatul Giugea Nicolae și senatorul Oprea Mario Ovidiu.Sursa: Realitatea de Dolj
Citește și:
- 15:03 - Alertă la graniță: România a ridicat la maximum gradul de securitate, după raportarea unui focar de pestă porcină în Ungaria
- 16:09 - România ar putea să aibă o producţie de seminţe de floarea soarelui de doar 1,5 tone la hectar, din cauza vremii. Avertisemntul sumbru al experților agricoli ucraineni
- 08:36 - Fermierii români trag un semnal de alarmă: explozia prețurilor la îngrășăminte pune agricultura sub presiune
- 13:56 - Înșelătoria cu etichetele de la raft, ce a descoperit ministrul Agriculturii: „Nu am putut verifica dacă produsul e românesc”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News














