Val de concedieri într-un județ important din România: 500 de angajați au fost dați afară

Șomaj
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 23 apr. 2026, 09:06
Un val masiv de concedieri colective lovește și piața muncii din județul Bistrița-Năsăud. O companie va disponibiliza încă 500 de angajați începând cu a doua jumătate a anului, pe lângă cei 250 deja concediați la începutul lui 2026. Jurnalistul Realitatea Plus, Mircea Sime are informații suplimentare despre acest subiect.
Citește și
- 18:48Rabla 2026: Schimbări majore și reguli noi pentru persoanele fizice
- 16:19Călin Georgescu intervine în ziua consultărilor cruciale. ”Un guvern depărtat de voia lui Dumnezeu va cădea oricum”
- 16:09Focarele de variolă ovină blochează exporturile României. Experții europeni vin să verifice situația din teren
- 14:48România a primit 2,25 miliarde de euro din PNRR. Nazare: „Este o veste bună, dar și un semnal că banii europeni vin când reformele sunt duse la capăt”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News

























