Renault oferă compensații de zeci de mii de lei pentru plecări voluntare de la Dacia

Banda de montaj Dacia Mioveni
Scris deRealitatea Financiara
Publicat2 iun. 2026, 18:36
Actualizat2 iun. 2026, 18:44
Sursărealitatea.net
Aproximativ 200 de angajați de la fabrica Dacia din Mioveni și de la centrul de inginerie Renault pot părăsi compania în mod voluntar, printr-un nou program de plecări anunțat de grup. În funcție de vechime, compensațiile nete oferite variază între 45.000 de lei și peste 200.000 de lei pentru fiecare angajat, scrie ZF.
Citește și
- 23:35Guvernul Veștea a picat la vot în Parlament. Numărătoarea oficială: 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
- 20:44Ana Maria Păcuraru, interviu exploziv cu Robert Barnes, avocatul din echipa lui Donald Trump. Americanii fac scut în jurul televiziunii poporului din România
- 19:12Vești bune pentru șoferi. Un nou tronson de autostradă se va deschide până la finalul anului -VIDEO
- 18:41Radiografia fiscală a Cabinetului Veștea: Diagnoză corectă a ANAF, dar fără calendar de tratament. Marile capcane pentru mediul de afaceri
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























