România va semna unui nou contract de furnizare de gaze cu Azerbaidjan. Anunțul președintelui Iohannis

România va semna unui nou contract de furnizare de gaze cu Azerbaidjan. Anunțul președintelui Iohannis
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 3 feb. 2023, 12:04
Președintele Klaus Iohannis a anunțat, joi, la Baku că Romgaz și Socar, companii controlate de statul român, respectiv guvernul din Azerbaidjan, vor semna, vineri, un nou contract de furnizare de gaze naturale azere.
Citește și
- 16:24Alertă ANAF pentru românii cu venituri din afara țării: Ce trebuie să schimbi urgent în Declarația Unică
- 15:04Interviu EXCLUSIV Realitatea PLUS: Ana Maria Păcuraru, față în față cu ambasadorul SUA, Darryl Nirenberg
- 14:24Veniturile gospodăriilor au crescut în 2025, însă educația primește doar 0,6% din buget
- 14:11Comisia Europeană a concluzionat că România nu este pregătită să adopte moneda euro
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























