Marius Budăi: De voucherele de 50 de euro vor beneficia peste 2,3 milioane de români

Marius Budăi: De voucherele de 50 de euro vor beneficia peste 2,3 milioane de români
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 10 mai 2022, 08:29
Ministrul Muncii, Marius Budăi, a declarat, luni, că cei peste 2,3 milioane de români care se încadrează în categoria populației vulnerabile vor beneficia de voucherele în valoare de 250 de lei care vor fi acordate o dată la două luni. De acest pachet de sprijin vor beneficia atât pensionarii care au venituri de până la 1.500 de lei net, cât și persoanele cu handicap și familiile vulnerabile.
Citește și
- 12:48Românii cheltuie peste 85% din tot ce câștigă. Taxele și impozitele apasă greu pe bugetele familiilor de la oraș
- 12:45Val de scumpiri de la 1 iulie. Cresc rovinieta, amenzile auto și costul pentru cumpărarea vechimii la pensie
- 12:11ANAF trimite notificări în toată țara! Românii cu venituri din străinătate, obligați să depună Declarația Unică
- 10:12Salariul minim crește la 4.325 lei brut de la 1 iulie 2026. Ce se schimbă pentru angajați
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























