Guvernul le plătește dascălilor restanțe salariale din ultimii ani. Pentru început - 5%

Guvernul le plătește dascălilor restanțe salariale din ultimii ani. Pentru început - 5%
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 15 apr. 2022, 08:17
Executivul a aprobat, joi, prin ordonanță de urgență, plata diferențelor de drepturi salariale cuvenite personalului didactic din învățământul de stat pentru perioada 1 iulie 2017-31 august 2021. Plata sumelor va fi eșalonată pe 5 ani, iar în primul an de la data ordonaței se vor plăti 5%.
Citește și
- 10:22Elon Musk, recul financiar uriaș: acțiunile Tesla și SpaceX îl trag în jos
- 09:52Tinerii României, prinși între sărăcie, abandon școlar și plecarea din țară. Cifrele care arată un tablou dureros
- 09:41Nicușor Dan a promulgat legea care interzice obligarea șoferilor de camion să încarce sau să descarce marfa
- 09:23Dezastrul lăsat în urmă de Ilie Bolojan lovește direct în pensionari: banii promiși întârzie de ani de zile
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























