Energie· 1 min citire

VIDEO Isteria carburanților - Ședință de urgență la Guvern - Ciucă i-a convocat de urgență pe miniștrii Energiei și Economiei

coada la pbenzina

coada la pbenzina

Emanuel Focșan
Scris de Emanuel Focșan Publicat: 10 mar. 2022, 09:17

Ședință de urgență la Guvern după haosul care a cuprins întreaga țară, din cauza prețului carburanților. Premierul Ciucă i-a convocat la această oră pe miniștrii Energiei și Economiei, dar și pe șeful ANPC, la Guvern. 

Nicolae Ciucă a chemat la Guvern toți șefii cu atribuții de control în acest domeniu, dar și pe ministrul Energiei, Virgil Popescu.Joi dimineață, Nicolae Ciucă a dispus noi controale în benzinării, după ce prețurile au depășit toate așteptările.

Distribuie articolul

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News

Mai multe știri din Energie