Marius Budăi: De voucherele de 50 de euro vor beneficia peste 2,3 milioane de români

Marius Budăi: De voucherele de 50 de euro vor beneficia peste 2,3 milioane de români
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 10 mai 2022, 08:29
Ministrul Muncii, Marius Budăi, a declarat, luni, că cei peste 2,3 milioane de români care se încadrează în categoria populației vulnerabile vor beneficia de voucherele în valoare de 250 de lei care vor fi acordate o dată la două luni. De acest pachet de sprijin vor beneficia atât pensionarii care au venituri de până la 1.500 de lei net, cât și persoanele cu handicap și familiile vulnerabile.
Citește și
- 15:11George Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea: „Nu va beneficia de susținerea parlamentarilor AUR”
- 14:40Bogdan Ivan a primit aviz favorabil pentru funcția de ministru al Energiei
- 14:12Un jucător din București a câștigat marele premiu la Loto 5/40: peste 1,4 milioane de lei
- 13:42Transelectrica accelerează investițiile în infrastructura energetică cu fonduri europene
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News

























