Guvernul înfiinţează un comitet care se va ocupa de efectele în agricultură ale secetei pedologice

Guvernul înfiinţează un comitet care se va ocupa de efectele în agricultură ale secetei pedologice
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 16 iul. 2022, 18:50
Seceta extremă va fi gestionată de un comitet din care vor face parte mai multe ministere. Anunțul a fost făcut astăzi de premierul Nicolae Ciucă. În plus, prim-ministrul a anunțat ca Executivul va aloca și 1 miliard de euro pentru eficienţă energetică şi producţia de energie verde.
Citește și
- 17:16Pe ce promite Primăria Capitalei că dă 17 milioane de euro ca să scape Bucureștiul de coșmarul din trafic
- 16:24Evaziune la firmele de livrări: Anchetă penală pentru un prejudiciu de 23 de milioane de lei
- 16:05Lovitură pentru șoferii români: România este singura țară din UE unde motorina a continuat să se scumpească
- 15:11George Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea: „Nu va beneficia de susținerea parlamentarilor AUR”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News

























