Bolojan recunoaște că i-a sărăcit pe români cu impozitele: Puteam să majorăm în fiecare an cu câteva procente, ca oamenii să nu simtă

Ilie Bolojan
Scris deRealitatea Financiara
Publicat6 mai 2026, 20:19
Sursărealitatea.net
La doar două zile după demiterea prin moțiune de cenzură și în condițiile în care interimatul său pare să fie de scurtă durată, Ilie Bolojan începe să admită public că unele dintre măsurile de austeritate impuse au fost excesive și i-au lovit direct pe românii cu venituri mici. Unul dintre exemplele oferite chiar de premierul interimar este majorarea impozitelor pe proprietate.
Citește și
- 18:35Ultimul tun. Bolojan a mărit, în ultima ședință de guvern, salariile la bugetari. Cine sunt privilegiații
- 15:06Guvernul aprobă sprijin pentru companiile locale fără pierderi și pentru familii vulnerabile
- 15:03ANPC a găsit neconformități la 121 de tone de legume în București-Ilfov. Pesticide confirmate în produse certificate ca fiind curate
- 13:35Cseke Attila: Noi proiecte în valoare de peste 158 de milioane de lei, finanțate prin Programul 'Anghel Saligny'
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News
























