Peste 150 de angajați de la CE Oltenia, dați afară la început de an. Guvernul Bolojan n-a făcut nimic pentru a rezolva problemele majore

Peste 150 de angajați de la CE Oltenia, dați afară la început de an. Guvernul Bolojan n-a făcut nimic pentru a rezolva problemele majore
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 9 ian. 2026, 08:15
154 de salariați ai Minprest Serv își pierd locurile de muncă chiar din această lună
Citește și
- 10:34Majorare infimă a salariului minim în plin val de scumpiri. Angajatorii, loviți de taxe mai mari
- 10:01Transportul public din Alba Iulia, blocat după protestul șoferilor care își cer salariile restante
- 09:33Topul pensionarilor săraci, în România. Moldova este „lider”. Câți români sunt obligați să „se descurce” cu 1.300 de lei pe lună
- 19:51Tomac pune condiții. Când și în ce condiții va crește pensiile?
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News

























