Noul ministru al Transporturilor anunță ELIMINAREA taxei de pod de la Giurgiu

Noul ministru al Transporturilor anunță ELIMINAREA taxei de pod de la Giurgiu
Scris de Petcu Marcela Publicat: 24 dec. 2020, 08:10
”Eliminarea taxei de pod de la Giurgiu este o prioritate şi am reuşit în negocierile cu celelalte partide ca ea să fie asumată de toată Coaliţia de guvernare”, a declarat, miercuri, ministrul portofoliul Transporturilor, Cătălin Drulă, în Parlament, după audierile din comisiile de specialitate reunite.
Citește și
- 10:32Băncile au închis robinetul creditelor. Deși stau pe un munte de lichiditate, dau tot mai puține împrumuturi – record negativ în Europa
- 08:36Protejarea puterii de cumpărare și sprijin pentru familii, priorități în programul de guvernare
- 08:22Datoria externă a României s-a dublat în ultimul deceniu. Un singur premier a reușit să o reducă
- 08:21Analiză Daniel Udrescu: Ficțiunea intermedierii. Sincopele fiscale ale economiei colaborative
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























