Culisele statului paralel. Cum au pus mâna băieții deștepți pe 60 de hectare din domeniul public

Culisele statului paralel. Cum au pus mâna băieții deștepți pe 60 de hectare din domeniul public
Cel mai mare jaf din istoria post-decembrista in domeniul revendicărilor imobiliare din Bucuresti!
Cel mai mare jaf din istoria post-decembrista in domeniul revendicărilor imobiliare din Bucuresti!
Baietii destepti au pus mana pe 60 de hectare din domeniul public - pepiniera Tei - Toboc, care avea peste 120.000 de copaci plantați. Cum a retrocedat ilegal Ontanu terenul aflat in incinta spitalului Fundeni, fără cerere.
Peste 300 de hectare de teren date de fostul primar Ontanu baietilor destepti pe drepturi litigioase si aranjamente obscure. Din nou apare in scena Dragos Dobrescu. Desi Primaria Capitalei a respins in anul 2000 cererea de retrocedare, Ontanu a trecut peste toate recomandarile juristilor si a schimbat amplasamentele.
De 5 ani, Prefectura se lupta sa anuleze aceste acte ilegale in instante. Intre timp, rechinii imobiliari vor sa defriseze 30 de hectare de teren si sa construiasca un ansamblu rezidential de lux. Vor reusi autoritatile sa castige batalia la sange cu smecherii Bucurestiului?
Aflati detaliile fabuloase, in exclusivitate la Culisele statului paralel, in aceasta seara, de la ora 18, cu Anca Alexandrescu.
Citește și:
- 12:46 - Cel mai mare retailer online din țara noastră a anunțat un val de concedieri
- 10:53 - Premieră globală la București: Maestrul Nicolae Voiculeț lansează Orchestra Mondială a Păcii la Palatul Parlamentului
- 10:38 - Un român din trei se teme că banii de pensie nu-i vor asigura o viață decentă - STUDIU
- 09:18 - Preţul mediu al unui litru de motorină standard a trecut din nou peste pragul de 10 lei
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News











