BURDUJA: ”ROMÂNIA TERMINĂ SEZONUL RECE CU APROAPE UN MILIARD DE METRI CUBI DE GAZ ÎN DEPOZITE. DIN 12 MARTIE ÎNCEPEM REUMPLEREA DEPOZITELOR”

BURDUJA: ”ROMÂNIA TERMINĂ SEZONUL RECE CU APROAPE UN MILIARD DE METRI CUBI DE GAZ ÎN DEPOZITE. DIN 12 MARTIE ÎNCEPEM REUMPLEREA DEPOZITELOR”
Ministrul Energiei, Sebastian Burduja, a anunţat miercuri că România termină sezonul rece cu aproape un miliard de normal metri cubi de gaz în depozite şi din 12 martie vor începe reumplerea depozitelor.
Ministrul Energiei, Sebastian Burduja, a anunţat miercuri că România termină sezonul rece cu aproape un miliard de normal metri cubi de gaz în depozite şi din 12 martie vor începe reumplerea depozitelor.
Ministrul a subliniat că pe parcursul lunii martie, conform informărilor de la ANM şi a prognozelor, temperaturile medii vor fi peste cele din anii precedenţi.
”Semnalându-vă cu bucurie că a venit primăvara, iată că România termină sezonul rece cu aproape un miliard de normal metri cubi de gaz în depozite şi din 12 martie, aşa cum am fost informat, pe anumite depozite se va reîncepe ciclul de injecţie, deci începem reumplerea depozitelor”, a spus ministrul Energiei, într-o conferinţă de presă.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 20:47 - Nota de plată a războiului: Conflictul din Orientul Mijlociu a umflat factura energetică a UE cu 47 de miliarde de euro
- 20:00 - Petrișor Peiu (AUR) cere excluderea bancherilor vinovați de manipularea ROBOR: „Să dispară din sistem, așa cum au dispărut Câțu și Isar!”
- 19:01 - Schimbare majoră în Codul de procedură civilă. Executarea silită se va încuviința în maximum 7 zile
- 15:47 - Petrișor Peiu (liderul senatorilor AUR): „România nu mai poate să crească economic pe modelul actual și nici să reducă din decalajele față de Uniunea Europeană”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News













