Banca Mondială: România a ieșit din grupul țărilor cu venituri mari. Românii câștigă mai puțin

Banca Mondială: România a ieșit din grupul țărilor cu venituri mari. Românii câștigă mai puțin
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 13 aug. 2021, 11:02
România nu se mai află în rândul țărilor cu venituri mari, car urmare a scăderii veniturilor pe fondul crizei economice generate de pandemie. Țara noastră s-a aflat un singur an în clasament. Din țările UE, doar românii și bulgarii au venituri care-i plasează sub pragul de la care se poate considera că au venituri mari.
Citește și
- 20:44Ana Maria Păcuraru, interviu exploziv cu Robert Barnes, avocatul din echipa lui Donald Trump. Americanii fac scut în jurul televiziunii poporului din România
- 19:12Vești bune pentru șoferi. Un nou tronson de autostradă se va deschide până la finalul anului -VIDEO
- 18:41Radiografia fiscală a Cabinetului Veștea: Diagnoză corectă a ANAF, dar fără calendar de tratament. Marile capcane pentru mediul de afaceri
- 17:23Adrian Veștea discută cu George Simion. Soarta noului Guvern se decide la sediul AUR
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























