Numărul mașinilor electrice din România a crescut cu 57% într-un singur an. Ministrul Fechet: ”Este foarte important să venim din spate cu infrastructura de încărcare”

Numărul mașinilor electrice din România a crescut cu 57% într-un singur an. Ministrul Fechet: ”Este foarte important să venim din spate cu infrastructura de încărcare”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 1 aug. 2023, 08:56
Ministrul Mediului Mircea Fechet a precizat că a fost înregistrată, în acest an, o creştere cu 57% a numărului de autoturisme electrice înmatriculate. La finalul lunii iunie 2022 erau 4.447 de astfel de maşini înmatriculate, anul acest sunt 6.983.
Citește și
- 18:48Rabla 2026: Schimbări majore și reguli noi pentru persoanele fizice
- 17:16Pe ce promite Primăria Capitalei că dă 17 milioane de euro ca să scape Bucureștiul de coșmarul din trafic
- 16:25Situație critică la VW: De ce a decis gigantul auto să renunțe la 50.000 de angajați
- 16:25Preț mic, riscuri mari? Cum îți dai seama dacă o asigurare RCA ieftină ascunde probleme
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News

























