ULTIMA ORĂ: CĂLIN GEORGESCU A DEPUS PETIȚII LA CSM ÎMPOTRIVA LUI NICUȘOR DAN ȘI A LUI ALEXANDRU MURARU. ACUZAȚII GRAVE DE INGERINȚE ÎN JUSTIȚIE - DOCUMENTE

ULTIMA ORĂ: CĂLIN GEORGESCU A DEPUS PETIȚII LA CSM ÎMPOTRIVA LUI NICUȘOR DAN ȘI A LUI ALEXANDRU MURARU. ACUZAȚII GRAVE DE INGERINȚE ÎN JUSTIȚIE - DOCUMENTE
Călin Georgescu a depus petiții la Consiliul Superior al Magistraturii, după ce Alexandru Muraru a sesizat Parchetul și a cerut arestarea sa.
Călin Georgescu a depus petiții la Consiliul Superior al Magistraturii, după ce Alexandru Muraru a sesizat Parchetul și a cerut arestarea sa. Fostul candidat interzis la prezidențiale a depus o petiție și împotriva președintelui Nicușor Dan, pentru că a intervenit în justiție.
Cele două petiții au la bază o serie de argumente formulate de avocații liderului suveranist împotriva lui Nicușor Dan, dar și a lui Alexandru Muraru, potrivit jurnalistei Realitatea Plus, Alessia Păcuraru, care a consultat documentele.
Cei doi ar fi distrus prezumția de nevinovăție, implicându-se în actul de justiție și exercitând presiuni și ingerințe.




Deputatul PNL Alexandru Muraru a sesizat Parchetul și a cerut arestarea sa, pe motiv că ar fi schițat salutul legionar.
Citește și:
- 14:58 - Grindeanu, mesaj tranșant pentru Bolojan: „Mandatul lui s-a încheiat. Game over. Nu l-a demis Parlamentul, l-a demis INS azi.” - VIDEO
- 12:24 - Prețuri foarte diferite la apă, de la un județ la altul
- 08:56 - Motorina se ieftinește pentru a șasea zi la rând: scădere de aproape 50 de bani pe litru într-o săptămână
- 08:52 - Zi decisivă pentru economie: INS publică noile date despre inflație și PIB
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News














