Salariul minim va crește din ianuarie! Marius Budăi, despre inechitățile din sistemul public

Salariul minim va crește din ianuarie! Marius Budăi, despre inechitățile din sistemul public
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 23 aug. 2022, 08:09
Salariul minim ar putea fi din nou majorat, iar pentru angajații care lucrează cu fonduri europene sunt pregătite sporuri. Asta, deși majorarea salarială de 50% a fost eliminată din ordonanța dată de guvern. Ministrul Muncii a vorbit în exclusivitate la Realitatea PLUS despre inechitățile din sistemul public.
Citește și
- 19:12Vești bune pentru șoferi. Un nou tronson de autostradă se va deschide până la finalul anului -VIDEO
- 18:41Radiografia fiscală a Cabinetului Veștea: Diagnoză corectă a ANAF, dar fără calendar de tratament. Marile capcane pentru mediul de afaceri
- 17:23Adrian Veștea discută cu George Simion. Soarta noului Guvern se decide la sediul AUR
- 17:16Pe ce promite Primăria Capitalei că dă 17 milioane de euro ca să scape Bucureștiul de coșmarul din trafic
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News

























