REACTORUL 1 DE LA CERNAVODĂ INTRĂ ÎN RETEHNOLOGIZARE. INVESTIȚIE DE 3 MILIARDE DE EURO

REACTORUL 1 DE LA CERNAVODĂ INTRĂ ÎN RETEHNOLOGIZARE. INVESTIȚIE DE 3 MILIARDE DE EURO
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 4 sept. 2025, 10:18
Unitatea 1 a Centralei nucleare de la Cernavodă, care acoperă până la 10% din consumul de energie al României, va fi deconectată de la sistemul energetic național
Citește și
- 16:24Alertă ANAF pentru românii cu venituri din afara țării: Ce trebuie să schimbi urgent în Declarația Unică
- 15:04Interviu EXCLUSIV Realitatea PLUS: Ana Maria Păcuraru, față în față cu ambasadorul SUA, Darryl Nirenberg
- 14:24Veniturile gospodăriilor au crescut în 2025, însă educația primește doar 0,6% din buget
- 14:11Comisia Europeană a concluzionat că România nu este pregătită să adopte moneda euro
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























