Ministrul Economiei a descoperit că se dădea un tun de milioane în interiorul cabinetului său! În timp ce românii sunt cocoșați de taxe și creșterea prețurilor, oficialul a aflat că ministerul deține o clădire cu 54 de birouri în care funcționează mai multe firme, gratuit. 

Statul nu a încasat niciun leu din chirii timp de 18 ani

 În ultimii 18 ani ministerul nu a încasat niciun leu chirie, așa că Radu Miruță a dispus evacuarea. 

Politicianul a declarat că a descoperit tunul de milioane în timp ce căuta spații pentru mai mulți angajați care nu aveau birouri. 

Clădirea aflată în mijlocul scandalului se află în București și are nu mai puțin de 1.500 de metri pătrați. 

Este greu de înțeles cum li s-a permis până acum firmelor care funcționau acolo să stea gratuit.

https://www.tiktok.com/embed/v2/7529566481990864150?lang=ro-RO&referrer=https%3A%2F%2Fwww.realitatea.net%2Fstiri%2Feconomie%2Ftun-de-milioane-descoperit-la-ministerul-economiei-mai-multe-firme-au-functionat-gratuit-in-cladire_687f45a6575f164cbf354c84

Articolul precedentFactura la energie se schimbă. La ce trebuie să fie atenți consumatorii vulnerabili?
Articolul următorCinism de vicepremier – Tanczos Barna, către sindicatele care au anunțat greve: „Dacă nu mai sunt bani, nu sunt bani”