Ucraina, România și Republica Moldova înființează Alianța Cibernetică pentru Reziliență Regională

Directoratul Național de Securitate Cibernetică al României (DNSC)
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 21 feb. 2026, 15:18
Ucraina, România și Republica Moldova au semnat vineri un Memorandum de Înțelegere trilateral privind înființarea „Alianței Cibernetice pentru Reziliență Regională”, un nou cadru strategic de cooperare menit să consolideze capacitatea de apărare în fața amenințărilor cibernetice și hibride cu componentă digitală.
Citește și
- 20:44Ana Maria Păcuraru, interviu exploziv cu Robert Barnes, avocatul din echipa lui Donald Trump. Americanii fac scut în jurul televiziunii poporului din România
- 19:12Vești bune pentru șoferi. Un nou tronson de autostradă se va deschide până la finalul anului -VIDEO
- 18:41Radiografia fiscală a Cabinetului Veștea: Diagnoză corectă a ANAF, dar fără calendar de tratament. Marile capcane pentru mediul de afaceri
- 17:23Adrian Veștea discută cu George Simion. Soarta noului Guvern se decide la sediul AUR
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























