Europa se pregătește de ce e mai rău: Italia revine la cărbune, Serbia vorbește despre „iad energetic”

Europa se pregătește de ce e mai rău: Italia revine la cărbune, Serbia vorbește despre „iad energetic”
Sunt tensiuni uriașe în Europa la aproape o săptămână de la începutul războiului din Iran. Prim-ministrul spaniol îi răspunde lui Trump care a amenințat că va „întrerupe comerțul cu Spania” din cauza poziției sale față de Iran. Pedro Sánchez și-a menținut poziția clară împotriva războiului lui Donald Trump și Benjamin Netanyahu. Între timp, Italia ia în calcul repornirea termocentralelor pe cărbune din cauza tensiunilor din Orientul Mijlociu! Autoritățile spun că este un plan de urgență pentru a evita o posibilă criză energetică, dacă situația scapă de sub control. Iar Serbia avertizează că, dacă războiul din Orientul Mijlociu continuă, Europa va avea parte de un iad în ceea ce privește sursele de energie.
Citește și
- 11:22Călin Georgescu, mesaj crucial pentru toți românii: „Tot răul se datorează acelei acțiuni samavolnice din 6 decembrie” - VIDEO
- 10:55Gheorghe Piperea cere explicații privind finanțările fundațiilor politice din Europa: „Sumele sunt amețitoare”
- 10:27Aproape 12.000 de români beneficiază de pensii de serviciu. Magistrații încasează cele mai mari sume
- 09:24TVA mai mare, venituri înghețate: presiune tot mai mare asupra bugetelor românilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























