Agenția Națională de Administrare Fiscală a anunțat că de vineri seară, de la ora 20:00, până luni, la ora 7:00, vor avea loc lucrări de mentenanță a sistemelor informatice. Asta înseamnă că accesul contribuabililor la platformele online ale ANAF ar putea fi afectat în mai mică sau mai mare măsură.

„Ne cerem scuze pentru inconvenientele create și vă mulțumim pentru înțelegere”, a transmis ANAF într-un comunicat oficial.

Contribuabilii care au operațiuni fiscale urgente sunt sfătuiți să le efectueze înainte de perioada anunțată pentru mentenanță.

Întreruperile programate ale funcționării serviciilor ANAF nu vor constitui motiv pentru prelungirea termenelor impuse de lege.

Articolul precedentFITCH: TAXELE VAMALE IMPUSE DE SUA AU AJUNS LA CEL MAI RIDICAT NIVEL DIN 1910 PÂNĂ ÎN PREZENT
Articolul următorTarifele lui Trump a zguduit din temelii piețele financiare internaționale