Dezastru în buzunarele românilor. Energia, cu 125% mai scumpă față de anul trecut - INS

Dezastru în buzunarele românilor. Energia, cu 125% mai scumpă față de anul trecut - INS
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 2 dec. 2022, 12:22
În octombrie 2022, comparativ cu octombrie 2021, prețurile producției și furnizării de energie electrică şi termică, gaze, apă caldă şi aer condiţionat au crescut cel mai mult, cu 126,5%, a anunțat Institutul Național de Statistică.
Citește și
- 14:48România a primit 2,25 miliarde de euro din PNRR. Nazare: „Este o veste bună, dar și un semnal că banii europeni vin când reformele sunt duse la capăt”
- 14:42George Simion, după consultările de la Cotroceni: „Singura variantă este guvern cu premier AUR”. Ce spune despre alte posibile scenarii
- 14:39George Simion respinge acuzațiile privind o posibilă înțelegere cu PSD: „Nu a existat o astfel de propunere”
- 14:30George Simion, după decizia PSD de a exclude o coaliție cu AUR: „Este o opțiune greșită”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News

























