Alertă după plecarea ENEL: Statul ar putea prelua din nou gigantul din energie - Anunțul ministrului Economiei

Alertă după plecarea ENEL: Statul ar putea prelua din nou gigantul din energie - Anunțul ministrului Economiei
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 24 nov. 2022, 09:35
Florin Spătaru spune că guvernul ar putea să înființeze o companie care să furnizeze energie românilor și firmelor
Citește și
- 14:24Veniturile gospodăriilor au crescut în 2025, însă educația primește doar 0,6% din buget
- 14:11Comisia Europeană a concluzionat că România nu este pregătită să adopte moneda euro
- 14:09România produce mai multă energie verde și exportă mai mult în 2026
- 12:48Românii cheltuie peste 85% din tot ce câștigă. Taxele și impozitele apasă greu pe bugetele familiilor de la oraș
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























