Peste 1.500 de primării au intrat în grevă, iar edilii vin la București pentru a discuta cu premierul Bolojan

Peste 1.500 de primării au intrat în grevă, iar edilii vin la București pentru a discuta cu premierul Bolojan
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 10 feb. 2026, 10:31
Premierul Ilie Bolojan ajunge marți față în față cu primarii, pe fondul scandalului uriaș legat de majorarea taxelor locale
Citește și
- 15:11George Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea: „Nu va beneficia de susținerea parlamentarilor AUR”
- 14:40Bogdan Ivan a primit aviz favorabil pentru funcția de ministru al Energiei
- 14:12Un jucător din București a câștigat marele premiu la Loto 5/40: peste 1,4 milioane de lei
- 13:42Transelectrica accelerează investițiile în infrastructura energetică cu fonduri europene
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News

























