Guvernul a alocat bani pentru achiziția de tablete

În sfârșit, Guvernul a alocat bani pentru achiziția de tablete
Scris de Realitatea Financiara Publicat: 26 aug. 2020, 10:20
Şeful Cancelariei prim-ministrului, Ionel Dancă, a anunțat că Guvernul a adoptat ordonanța privind fondurile pentru achiziția de echipa mente sanitare pentru noul an școlar. Astfel, Guvernul a alocat bani pentru achiziția de tablete și dispozitive electronice pentru un număr de aproximativ 500.000 de elevi, precum și pentru cumpărarea a 5.000 de containere sanitare cu toalete și chiuvete cu apă curentă. Acestea vor fi amplasate la școlile care nu dispun acum de astfel de condiții minime de igienă.
Citește și
- 14:24Veniturile gospodăriilor au crescut în 2025, însă educația primește doar 0,6% din buget
- 14:11Comisia Europeană a concluzionat că România nu este pregătită să adopte moneda euro
- 14:09România produce mai multă energie verde și exportă mai mult în 2026
- 12:48Românii cheltuie peste 85% din tot ce câștigă. Taxele și impozitele apasă greu pe bugetele familiilor de la oraș
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























