Ilie Bolojan față în față cu sindicatele din energie. Care sunt cerințele?

Guvernul Bolojan pregătește concedieri pe bandă rulantă. Ședința coaliției, marcată de tensiuni uriașe
Scris deIulian Budusan
Publicat19 feb. 2026, 16:17
Actualizat25 feb. 2026, 11:25
Prim-ministrul Ilie Bolojan s-a întâlnit joi, la Palatul Victoria, cu reprezentanții sindicatelor din sectorul energetic pentru a analiza revendicările angajaților și a identifica soluții sustenabile pentru marile companii de stat din domeniu.
Citește și
- 21:26Călin Georgescu: Poporul român astăzi are nevoie de rost, pace și prosperitate. Acesta este destinul
- 19:30Miron Mitrea: „Asistăm la cel mai mare jaf la care a fost supusă România în ultimii 36 de ani”
- 18:09Gheorghe Piperea critică guvernarea și politicile fiscale: „România, aproape de faliment”
- 09:32Facturi tot mai mari, venituri prea mici. Românii nu mai rezistă și ajung să facă sacrificii uriașe - VIDEO
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea Financiara și pe Google News


























